Eğitimin Dijital Yolculuğu – 9 – 2022


Apple Oğrenim Topluluğu, sahip olduğunuz Apple ürününüzü eğitim alanında en verimli şekilde kullanabilmek, dersleri pratikleştirmek ve öğrencilerinizin gelişimini sürdürebilmek için harika bir adım.
Apple ürünleri ile eğitim sistemine modern ve yepyeni bir bakış açısı sunuyor, eğitim alanında sadece öğrencilere değil öğretmenlere de destek olmayı amaçlıyoruz.

Siz de öğrencilerinize ilham olmak için Eğitimin Dijital Yolculuğu'nda yerinizi alın.


ETKİNLİK TAKVİMİ

20 Ekim 2022

Saat: 20:00
Swift Playgrounds ile Uygulama Geliştirme

Güner Güler Dalkıran
Kurtuluş Toptaş

Kodlamayı öğrenmek, öğrencilere iş birliği, yaratıcılık ve problem çözme gibi temel becerileri kazandırarak dünyada bir etki yaratmalarını sağlayabilir. Bu oturumda öğrencilerin, iPad veya Mac'teki Swift Playgrounds'da ilk kod satırlarını nasıl yazabileceklerini ve ilk uygulamalarını nasıl geliştirebileceklerini birlikte deneyimleyeceğiz.

youtube-icon

20 Ekim 2022

Saat: 20:50
Yaratıcı Kodlama'ya Adım Adım

Sezin Fins

İçinde bulunduğumuz dijital çağda kodlama artık evrensel bir dil olarak sayılıyor. Matematik, müzik, ürün tasarımı vb. birçok farklı disiplinde kendine yer edinen kodlamanın en keyifli kullanım alanlarından biri ise “sanat". Bu oturumda Swift Playgrounds’da yer alan uygulamaları kullanarak, "yaratıcı kodlama"ya giriş yapacağız. K12 seviyesinde farklı kazanımlar doğrultusunda disiplinlerarası yapabileceğiniz bir çalışma örneğini birlikte deneyimleyeceğiz ve kodlarla üreteceğimiz formları, panolarımızda sergileyeceğimiz görsel bir şölene dönüştüreceğiz.

youtube-icon

20 Ekim 2022

Saat: 21:40
Kendi Öykü Uygulamanı Oluşturmak için Kodla

Neslihan ER AMUCE

Swift Playgrounds ile uygulama geliştirmek artık çok kolay. “Kendi Öykünü Oluştur” oyun alanı ile, öykünün akışına kullanıcıların karar vereceği, alternatif sonlu bir öykü uygulaması oluşturmak ister misiniz? Bu oturumda iPad veya Mac kullanarak okuyucunun seçimlerine göre farklı yollar izleyen bir öykü uygulamasının hangi bölümlerden oluşabileceğini, hangi komutların nasıl kullanılması gerektiğini deneyimleyecek ve veri koleksiyonuna göre bazı temel SwiftUI tekniklerini keşfedeceğiz.

youtube-icon
ETKİNLİĞE KAYDOL