Eğitimin Dijital Yolculuğu – 10 – 2023


Apple Oğrenim Topluluğu, sahip olduğunuz Apple ürününüzü eğitim alanında en verimli şekilde kullanabilmek, dersleri pratikleştirmek ve öğrencilerinizin gelişimini sürdürebilmek için harika bir adım.
Apple ürünleri ile eğitim sistemine modern ve yepyeni bir bakış açısı sunuyor, eğitim alanında sadece öğrencilere değil öğretmenlere de destek olmayı amaçlıyoruz.

Siz de öğrencilerinize ilham olmak için Eğitimin Dijital Yolculuğu'nda yerinizi alın.


ETKİNLİK TAKVİMİ

06 Mayıs 2023

Saat: 09:05
iPad ile Verimliliği Artırma

Kurtuluş Toptaş
Güner Güler Dalkıran
Hakkı Özkarakaş

Her iPad, daha verimli çalışmanıza yardımcı olabilecek kullanımı kolay özellikler içerir. Bu uygulamalı oturumda, odaklanmanıza, programınızı yönetmenize, dosyalarınızı ve klasörlerinizi düzenli tutmanıza yardımcı olabilecek beceriler geliştireceksiniz.

Bu oturum için iPad'e ve bir Apple Kimliği’ne ihtiyacınız olacak.

youtube-icon

06 Mayıs 2023

Saat: 10:00
Keynote’da Şablon Kullanma ve Ortak Çalışma

Kurtuluş Toptaş,
Güner Güler Dalkıran,
Hakkı Özkarakaş

Başlık slaytları, yer tutucu metin veya görüntüler, düzenli renkler kullanarak hazırladığınız sunum şablonlarınızı öğrencilerinizle paylaşın ve ana fikirlere daha fazla odaklanmalarını sağlayarak verimli çalışmalarını sağlayın. Bu oturumda Keynote’da sunum şablonları hazırlamayı ve ortak çalışmanın yollarını öğreneceksiniz.

Bu oturum için iPad veya Mac'inizde Keynote'un yüklü olması gerekir.

youtube-icon

06 Mayıs 2023

Saat: 11:00
Dijital Hikaye Anlatımı Çizgi Roman Kullanma

Kurtuluş Toptaş,
Güner Güler Dalkıran,
Hakkı Özkarakaş

Swift Playgrounds ile uygulama geliştirmek artık çok kolay. “Kendi Öykünü Oluştur” oyun alanı ile, öykünün akışına kullanıcıların karar vereceği, alternatif sonlu bir öykü uygulaması oluşturmak ister misiniz? Bu oturumda iPad veya Mac kullanarak okuyucunun seçimlerine göre farklı yollar izleyen bir öykü uygulamasının hangi bölümlerden oluşabileceğini, hangi komutların nasıl kullanılması gerektiğini deneyimleyecek ve veri koleksiyonuna göre bazı temel SwiftUI tekniklerini keşfedeceğiz.

youtube-icon

06 Mayıs 2023

Saat: 12:00
Swift Playgrounds ile Makine Öğrenimini Kullanmaya Başlama

Kurtuluş Toptaş,
Güner Güler Dalkıran,
Hakkı Özkarakaş

Makine öğrenimi, uygulamalarınıza, görüntülerdeki nesneleri tanıma ve duyulan sesleri belirleme gibi güçlü yetenekler ekleyebilir.
Bu uygulamalı atölyede, aygıtınızın kamerasıyla bir eli tanıyarak oynanabilecek Taş, Kâğıt, Makas oyununu yaratmak için makine öğrenimini kullanacaksınız.
Bu oturum için iPad veya Mac’inizde Swift Playgrounds’un 4.3 sürümünün yüklü olması gerekir.

youtube-icon
ETKİNLİĞE KAYDOL