Eğitimin Dijital Yolculuğu – 6 – 2022

Altıncısını düzenlediğimiz Eğitimin Dijital Yolculuğu etkinliğinde Apple Profesyonel Öğrenim Uzmanları ve Apple Seçkin Eğiticileri ile 19 Şubat 2022 tarihinde "Eğitimde Yaratıcılık" başlığı altında yaratıcı, ilham verici yeni öğretme fikirlerini eğitimcilerle buluşturduk.

Hep birlikte yeni beceriler geliştirmeye yönelik eğlenceli etkinlikler ve proje kılavuzları ile Herkes Kreatif İşler Yapabilir müfredatını keşfederek, her sınıf düzeyinde ve her derste yaratıcılığın önünü açmaya yardımcı olalım.


ETKİNLİK TAKVİMİ

19 Şubat 2022

Saat: 10:00
Açılış & Showcase

Atil ÇELİK, Hakki ÖZKARAKAŞ, Güner Güler DALKIRAN, Kurtuluş TOPTAŞ, Nihan ŞEHSUVAROĞLU, Sezin FİNS, Neslihan ER AMUCE, Bikem ÖZDİNÇ TANRIVERDİ

Bu açılış oturumunda, Eğitimin Dijital Yolculuğuna kısaca göz atıp, Apple Yetkili Eğitim Uzmanı olan Pozitif Teknoloji ile tanışacağız.

Apple Seçkin Eğitimcileri ve Apple Mesleki Öğrenim Uzmanlarının katılacakları ve derslerinde kullandıkları yaratıcı etkinlik örneklerini paylaşacakları bu oturumda yerinizi ayırtmayı unutmayın.

youtube-icon

19 Şubat 2022

Saat: 11:00
1. Bölüm 1. Oturum
Videolarınıza Hareket Katın!

Sezin FİNS
Nihan ŞEHSUVAROĞLU

Bildiğiniz klasik videoları unutun. Elinizi şıklattığınızda deney tüpünden duman uçurmak ya da bir grafiği parmaklarınızla hareket ettirmek ister miydiniz? Apple'ın sunduğu yaratıcılık uygulamalarını kullanarak öğrencilerinizin ilgisini çekecek, akılda kalıcı, etkileyici videolar hazırlamak mümkün. Bu sunumda Keynote ve iMovie'nin farklı kullanım yöntemlerine tanıklık edecek ve dijital ortamda karşılaştığınız profesyonel videolara bir adım atacaksınız.

youtube-icon

19 Şubat 2022

Saat: 12:00
1. Bölüm 2. Oturum
Yaratıcı Projeler için Dijital Kitap Hazırlama

Neslihan ER AMUCE
Kurtuluş TOPTAŞ

Öğrencilerin yaratıcılıklarını destekleyecek, profesyonel görünümlü dijital kitaplar tasarlamak ve üretmek için Apple'ın dinamik ve güçlü araçlarını keşfetmeye hazır mısınız? Metin ve resim öğelerinin yanı sıra, video, ses ve animasyonları bir araya getirerek oluşturacağımız etkileşimli kitaplar ve kılavuzlar ders etkinliklerinin yanı sıra, öğrencilerimizin proje tasarımlarında da en önemli yardımcılarımızdandır. Bu oturumda Pages ile etkileşimli bir kitap hazırlamanın adımlarını takip ederek özgün içeriklerimizi oluşturacağız.

youtube-icon

19 Şubat 2022

Saat: 13:15
2. Bölüm 1. Oturum
Aksiyon Fotoğrafçılığı

Hakkı ÖZKARAKAŞ
Kurtuluş TOPTAŞ

Daha önce çok hareketli bir anın fotoğrafını çektiğinizde deklanşöre basmakta biraz geciktiğinizi veya erken davrandığınızı düşündüğünüz oldu mu? Bizim çok oldu 😀 Bu atölyede uzun pozlama, bulanıklık efekti ya da seri çekim gibi aksiyonun mükemmel şekilde yakalandığı fotoğraflar çekme hakkında bilgiler edineceksiniz. Oturumda sizlerle paylaşacağımız şablona içeriklerinizi adım adım ekleyerek kendi ders materyalinizi oluşturabileceksiniz.

youtube-icon

19 Şubat 2022

Saat: 14:15
2. Bölüm 2. Oturum
Çizgiden Animasyona

Bikem ÖZDİNÇ TANRIVERDİ
Atıl ÇELİK

Derslerimizde konuları anlatırken ya da bir proje yaparken dikkat çekici olmasını isteriz ama bir yerde takıldığımız zamanlar olabilir. Aslında çok basit düşünerek telefon ya da tabletlerimizdeki birçok uygulamayı birlikte kullanarak içerikler geliştirmek mümkündür. Bu çalışmada bir dersi stop motion tekniği ve birkaç ufak dokunuş ile nasıl daha eğlenceli hale getirebileceğimizi göreceğiz.

youtube-icon

19 Şubat 2022

Saat: 15:15
3. Bölüm Oturum
Apple Teacher Battlemania

Atıl ÇELİK, Hakkı ÖZKARAKAŞ
Güner Güler DALKIRAN, Kurtuluş TOPTAŞ
Bikem ÖZDİNÇ TANRIVERDİ

Apple Teacher programıyla temel becerileri edindiniz mi?
O zaman şimdi sahne sırası sizde!
Katılımcılarımızla Apple teknolojilerinin etkili kullanımı hakkında fikirlerinizi paylaşarak kapışmaya hazır mısınız?
Oturum öncesinde fikirlerinizi not alın ve en fazla 1 dakikalık kısa bir sunum yapmaya hazır olun.
Oldukça öğretici ve eğlenceli olacak bu oturuma tüm katılımcılarımızı bekleriz.

youtube-icon
ETKİNLİĞE KAYDOL