Eğitimin Dijital Yolculuğu – 8 – 2022


Apple Oğrenim Topluluğu, sahip olduğunuz Apple ürününüzü eğitim alanında en verimli şekilde kullanabilmek, dersleri pratikleştirmek ve öğrencilerinizin gelişimini sürdürebilmek için harika bir adım.
Apple ürünleri ile eğitim sistemine modern ve yepyeni bir bakış açısı sunuyor, eğitim alanında sadece öğrencilere değil öğretmenlere de destek olmayı amaçlıyoruz.

Siz de öğrencilerinize ilham olmak için Eğitimin Dijital Yolculuğu'nda yerinizi alın.


ETKİNLİK TAKVİMİ

24 Eylül 2022

Saat: 09:00
Ai ile Ders Geliştirme ve Disiplinlerarası Çalışma

Atıl ÇELİK
Bikem ÖZDİNÇ TANRIVERDİ

Ai (Yapay Zeka) kavramı sanatta da gündemimiz olmaya başladı. Peki bizler okullarımızda Ai kullanarak neler yapabiliriz? Kendi hikayemizi yazıp tasarlayacağımız kitabın görsellerini Ai ile nasıl elde edebiliriz? Prompt Engineering yeni bir meslek dalı olmaya aday mı? Peki istediğimiz görseli almak için nasıl bir prompt (istem) yazmamız gerekiyor? İşte tüm bu soruları ve daha fazlasını bu çalışmamızda birlikte yanıtlayacağız.

youtube-icon

24 Eylül 2022

Saat: 10:00
Apple Öğrenme Topluluğu'nun Parçası Olun

Sezin FİNS
Nihan ŞEHSUVAROĞLU

Apple, eğitimciler için sunduğu tüm kaynakları derleyerek, eğitimcilerin birbirleriyle iletişim kurabildikleri enerji dolu bir ortam olan Apple Öğrenme Topluluğu'nu yayınladı. Bu oturumda Öğrenme Topluluğu'nda yer alan iletişim kanalına, profesyonel öğrenme kaynaklarına ve eğitim içeriklerine göz atacağız. Ardından buradaki kaynaklardan yola çıkarak kendi Apple Teacher portfolyomuzu adım adım nasıl derleyeceğimizi inceleyeceğiz.

youtube-icon

24 Eylül 2022

Saat: 11:00
Artırılmış Gerçeklik (AR) ile Zengin Öğrenme Deneyimleri

Neslihan ER AMUCE

Apple öğrenme topluluğu, teknoloji destekli zengin öğrenme ortamları ve etkinlikleri oluşturmak isteyen eğitimcileri bir araya getiriyor. Öğrenme topluluğu içinde yer alan Artırılmış Gerçeklik (AR) kaynakları, öğretmenlere dijital dünya ile fiziki dünyayı birbirine bağlayacakları yeni yöntemler keşfetmelerine destek oluyor. Bu oturumda Apple Öğrenme Topluluğu ve Öğrenme Merkezi içinde yer alan farklı yaş grupları ve derslere yönelik ilham verici AR uygulamalarını inceleyecek, 3 boyutlu dijital ve etkileşimli içeriklerin sınıflarımızda nasıl bir etki yaratabileceğini tartışacak ve Reality Composer ile kendi AR nesnelerimizi oluşturacağız.

youtube-icon

24 Eylül 2022

Saat: 12:00
Apple Teachers In Action

Hakkı ÖZKARAKAŞ
Güner GÜLER DALKIRAN

Apple Education Community'de yer alan Learning Center'ı inceleyerek dünyanın dört bir yanındaki öğretmenlerin Apple Teacher deneyimlerini nasıl eyleme geçirdiklerini göreceğiz. Bizler gibi öğretmenler tarafından yapılan gerçek ders örneklerini bularak sahadan hikayeleri takip edip yeni projeler için ilham kaynağı olacak şablonları ve ders içeriklerini keşfedeceğiz.

youtube-icon
ETKİNLİĞE KAYDOL