Eğitimin Dijital Yolculuğu – 4 – 2021

Yaratıcılık her çocuğun içinde var ve bu yaratıcılığı beslemek onların geleceğin toplumuna ait beceriler geliştirmelerini sağlar. Onları hem bugünün dünyasında başarılı olmaları hem de geleceği şekillendirmeleri için hazırlar. Bu gelişimsel süreçte Apple güçlü liderlik bileşenleri ile sürdürülebilir bir değişim yaratabilmeniz için araçlar ve kaynaklar sunar.

Dördüncüsünü düzenleyeceğimiz Eğitimin Dijital Yolculuğu etkinliğinde Apple Seçkin Eğitimcileri ile 22-23-24 Eylül 2021 tarihlerinde "Apple ile Yeni Nesil Öğrenme Sistemini Dengeleyin!" başlığı altında yaratıcı, ilham verici yeni öğretme fikirlerini eğitimcilerle buluşturuyor.

Hayal gücünü harekete geçiren esnek araçlar ve öğrenci etkileşimini artıran yönetemler ile öğrenme sürecine liderlik edin.


Etkinlik Takvimi

22 Eylül 2021

Saat: 20:00
Açılış / Pozitif Teknoloji

Burak Türkcan

Bu açılış oturumunda, Eğitimin Dijital Yolculuğuna kısaca göz atıp, Apple Yetkili Eğitim Uzmanı olan Pozitif Teknoloji ile tanışacağız.

youtube-icon

22 Eylül 2021

Saat: 20:10
Apple Araçları ile Blended Öğrenme

Serpil Tuti Sarı

Geçtiğimiz bir buçuk yıl her şeyi çok etkiledi ve bundan en çok çocuklarımız etkilendi. Geleceğin nesillerini en iyi becerilerle donatmak isterken içinde bulunduğumuz şartlar hepimizi zorladı. Öğrencilerimize bilgiyi ulaştırmanın ve beceri kazandırmanın farklı yollarını deneyimledik.

Yeni akademik yıl başlarken derslerimizi yeniden tasarlamak, her duruma hazır hissetmek ve daha da önemlisi öğrencilerimize anlamlı bir öğrenme ortamı sunmak için sizleri “Apple Araçları ile Blended Öğrenme” oturumuna bekliyoruz.

youtube-icon

22 Eylül 2021

Saat: 21:05
Bir Bitkinin Yolculuğunu iPad ile Nasıl Kaydederiz?

Atıl Çelik
Kurtuluş Toptaş

Yaratıcı ifade, öğrencilerin derslere daha çok katılmalarını sağlıyor. Ve öğrenciler daha katılımcı olduklarında öğrenim süreçlerine daha fazla sahip çıkıyorlar. Problem çözme, iletişim ve iş birliği konularında daha yetkin hale geliyorlar. Daha fazlasını keşfediyor ve daha fazla deneme yapıyorlar. Daha zengin hikayeler anlatıyor ve kendilerine özgü ifade biçimleri buluyorlar. Hayal güçlerinin sınırlarını zorluyor ve ancak bu şekilde yapabilecekleri bağlantılar kuruyorlar. Ve tüm bu becerileri okulda yaptıkları her şeye taşıyorlar. Hatta daha da ötesine.

Bu oturumda bir fen çalışmasını timelaps ile deneyimleyeceğiz. Bitkilerdeki fototropizma hareketini timelaps ile kaydedip nasıl hareket ettiklerini gözlemleyeceğiz. Bu gözlem sırasında bazı sorular çıkartıp disiplinlerarası bir çalışma ortaya çıkartacağız.

youtube-icon

23 Eylül 2021

Saat: 20:00
Açılış / Pozitif Teknoloji

Burak Türkcan

Bu açılış oturumunda, Eğitimin Dijital Yolculuğuna kısaca göz atıp, program akışına yer vereceğiz.

youtube-icon

23 Eylül 2021

Saat: 20:10
Artırılmış Gerçeklik ile Ders Fikirleri

Güner Güler Dalkıran
Kurtuluş Toptaş

Hayal gücünüzle gerçek dünya arasındaki sınır ortadan kalksa nasıl olurdu? Artırılmış gerçeklik sayesinde bu sorunun cevabını vermek ve hatta deneyimlemek mümkün. AR teknolojisi; çalışma, öğrenme, oynama, alışveriş yapma ve etrafınızdaki dünyayla bağlantı kurma biçiminizi değiştiriyor. Gözle görmenin çok zor veya imkansız olduğu şeyleri görselleştirmenin mükemmel bir yolunu sunuyor.

Apple, AR özellikli yüz milyonlarca aygıtın yanı sıra App Store’da sunduğu binlerce AR uygulamasıyla dünyanın en büyük AR platformuna ev sahipliği yapıyor. Üstelik Apple donanım ve yazılımları tüm ayrıntılarıyla AR teknolojisi düşünülerek tasarlandığı için mümkün olan en iyi AR deneyimini yaşamanızı sağlıyor.

Bu oturumda sizlerle Apple’ın öğretmenler için hazırladığı AR ders fikirlerini paylaşacak ve birlikte uygulama fırsatı yakalayacağız.

youtube-icon

23 Eylül 2021

Saat: 21:05
AR ile Canlanan Hikayeler

Bikem Özdinç Tanrıverdi
Güner Güler Dalkıran

AR teknolojisi ile birleşen dersler öğrenciler için çok daha ilgi çekici hale geliyor, ve merakı teşvik ediyor. Sınıflarımızda ya da çevrimiçi öğrenim sürecinde, AR kullanımlarımız ile derslerimizi zenginleştirerek daha renkli bir öğrenme imkanı sunabiliriz.

Siz de bu oturumda bizlerle birlikte çizim ve düzenlemeler yaparak oluşturacağınız karakterlerle en sevdiğiniz hikayeyi canlandırmak ister misiniz? Keynote ve AR Maker ile hikayeler çevrenizde belirecek ve yaratıcılığınızın sınırlarını zorlayacaksınız.

youtube-icon

24 Eylül 2021

Saat: 20:10
Sporun Matematiği

Hakkı Özkarakaş
Uğur Mert

Filenin Sultanları topa kaç km hızla vuruyor?
1 kilo daha vermem için ne kadar yürümem gerek?
Kaleci penaltıyı kurtarabilecek mi?
İlk serbest atışı kaçıran basketbolcu ikincisini kaçırmamak için ne yapmalı?

Buna benzer sorulara cevap arayacağımız oturumda matematiğin sihirli anahtarlarını Apple araçlarıyla kullanacağız.
Bize katılmak istemez misiniz?

youtube-icon

24 Eylül 2021

Saat: 21:05
Apple Teacher Battlemania

Atıl Çelik
Güner Güler Dalkıran
Kurtuluş Toptaş
Bikem Özdinç Tanrıverdi
Serpil Tuti Sarı
Uğur Mert
Hakkı Özkarakaş

Apple Teacher programıyla temel becerileri edindiniz ve sertifikanızı aldınız mı? O zaman şimdi sahne sırası sizde. Oturumumuza katılacak Apple Teacher unvanına sahip katılımcılarımızla Apple teknolojilerinin etkili kullanımı hakkında fikirlerinizi paylaşarak kapışmaya hazır mısınız?
Oturum öncesinde fikirlerinizi kaydedin ve en fazla 1 dakikalık kısa bir sunum yapmaya hazır olun.
Oldukça öğretici ve eğlenceli olacak bu oturuma tüm katılımcılarımızı bekleriz.

youtube-icon
ETKİNLİĞE KAYDOL