Beşincisini düzenleyeceğimiz Eğitimin Dijital Yolculuğu etkinliğinde Apple Seçkin Eğitimcileri ile 19-20-21 Ekim 2021 tarihlerinde "Herkes Kod Yazabilir" başlığı altında yaratıcı, ilham verici yeni öğretme fikirlerini eğitimcilerle buluşturuyoruz.

Hep birlikte uygulama tasarımı dünyasını keşfederken, gelin öğrencilerinizi bu dünyaya dahil etmenize yardımcı olalım.

Apple teknolojileri ile yaratıcı ve ilham verici yeni öğretme fikirleri edinerek hibrit eğitimde daha etkileşimli dersler tasarlayabilmek için Eğitimin Dijital Yolculuğu'nda yerinizi alın!


Etkinliğe Katıl

KONUŞMACILAR

PROGRAM

19 Ekim 2021

Saat: 20:00
Açılış / Pozitif Teknoloji

Burak Türkcan

Bu açılış oturumunda, Eğitimin Dijital Yolculuğuna kısaca göz atıp, Apple Yetkili Eğitim Uzmanı olan Pozitif Teknoloji ile tanışacağız.

19 Ekim 2021

Saat: 20:10
Swift Kodlama Kulübü'nde Yerinizi Alın

Güner Güler Dalkıran
Kurtuluş Toptaş

Swift Kodlama Kulübü kaynakları kendi kod yazma kulüplerinizi açmanız için öğrencilerinize ve size yardımcı oluyor. Kulüp materyalleri öğrencilerin Apple tasarım ilkelerini kullanarak uygulama prototipleri yaratmalarına destek oluyor ve tasarım odaklı projeler konusunda onları yönlendiriyor. Oturumumuzda kodlamanın bilgisayarsız ortamda başlayan yolculuğunun, farklı yaş gruplarına göre Swift Playgrounds ve Xcode ile nasıl tamamlanabileceğiyle ilgili örnek bir ders tasarımı gerçekleştireceğiz. Ayrıca Apple'ın farklı yaş seviyelerine uygun olarak sunduğu kodlama müfredatları ve WWDC programını tanıtılacağız. İsteyen tüm katılımcılarımız, iPad veya Mac cihazlarındaki Swift Playgrounds uygulaması ile atölyemizi deneyimleyecektir.

20 Ekim 2021

Saat: 20:00
Açılış / Pozitif Teknoloji

Burak Türkcan

Bu açılış oturumunda, Eğitimin Dijital Yolculuğuna kısaca göz atıp, program akışına yer vereceğiz.

20 Ekim 2021

Saat: 20:10
Küresel Hedefler Üzerine Apple Kapsayıcı Uygulama Tasarımı

Serpil Tuti Sarı
Sezin Fins
Nihan Şehsuvaroğlu

Mobil uygulama tasarlamak, çözmek istediğiniz probleme yönelik çözüm üretmek ve fikirlerinizi hayata geçirmek için etkili ve keyifli bir yoldur. İyi bir tasarım, problemi iyi tanımlamak ve hedef kitleyi tanımaktan geçer.

Bu oturumda başarılı bir uygulama tasarlamak ve planlamak için Apple tarafından geliştirilen müfredat ve içerikleri inceleme fırsatı bulacağız. Bunun yanı sıra “Uygulama Tasarım Günlüğü”nde yer alan aşamaları, Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri odaklı problemlere çözüm amaçlı değerlendirip, birlikte çalışma imkanı bulacağız

20 Ekim 2021

Saat: 21:20
Robotlar ve Drone’ların Gücü Adına Güç Swift Playgrounds’da Artık

Uğur Mert
Kurtuluş Toptaş

Swift Playgrounds, Apple’ın birinci sınıf uygulamalar geliştirmek için kullanılan güçlü ve kullanımı kolay programlama dili Swift ile kod yazmayı yeni öğrenenler için mükemmel bir çözüm sunmaktadır. Aynı zamanda Apple önde gelen cihaz üreticileriyle birlikte çalışarak, Swift Playgrounds uygulamasından Bluetooth özelliğine sahip robotlara bağlanmayı kolaylaştırmıştır. Bu atölyede Swift Playgrounds ile oluşturduğunuz kodları anında görmenin ve en sevilen robotları, drone’ları ve enstrümanları doğrudan kontrol edebilmenin yollarını öğreneceksiniz

21 Ekim 2021

Saat: 20:00
Açılış / Pozitif Teknoloji

Burak Türkcan

Bu açılış oturumunda, Eğitimin Dijital Yolculuğuna kısaca göz atıp, program akışına yer vereceğiz.

21 Ekim 2021

Saat: 20:10
Merhaba Byte’tan Eğitsel Robotlara Swift Playgrounds Dünyası

Neslihan Er Amuce

Swift Playgrounds dünyasına Merhaba Byte oyun alanıyla giriş yaptıktan sonra kodlanabilir eğitsel robotlarla öğrencilerin STEM ve hesaplamalı düşünme becerilerini desteklemek ister misiniz? Bu oturumda Herkes Kod Yazabilir müfredatına göz attıktan sonra kodlama yazarken ekranın ötesine geçerek sensörleri, motorları swift kodları ile kontrol edeceğiz. Bir probleme çözüm üretmek için model inşaa etme, gerçek zamanlı veri toplama ve analiz etme, kod okuma, hata ayıklama gibi becerileri içeren etkinlik örneklerini inceleyerek farklı derslere entegrasyonu üzerinde paylaşımlarda bulunacağız.

21 Ekim 2021

Saat: 21:05
Potanın Kodlarını Çözüyoruz

Atıl Çelik
Hakkı Özkarakaş

Dışardan bakıldığında son derece kolay görünen keyifli işler aslında karmaşık algoritmalar içeriyor olabilir. Karmaşık algoritmaları fark etmek ise basit bir kod ile çok zorlu görevleri tamamlamamıza yardımcı olur. Bu oturumda basketbolun basit kodlarını çözmeye çalışacağız.

Kayıt Formu

.

ETKİNLİĞE KAYDOL