00

gün


00

saat


00

dakika


00

saniye


Yaratıcılık her çocuğun içinde var ve bu yaratıcılığı beslemek onların geleceğin toplumuna ait beceriler geliştirmelerini sağlar. Onları hem bugünün dünyasında başarılı olmaları hem de geleceği şekillendirmeleri için hazırlar. Bu gelişimsel süreçte Apple güçlü liderlik bileşenleri ile sürdürülebilir bir değişim yaratabilmeniz için araçlar ve kaynaklar sunar.

Üçüncüsünü düzenleyeceğimiz Eğitimin Dijital Yolculuğu etkinliğinde Apple Seçkin Eğitimcileri ile 8-9 Haziran 2021 tarihlerinde "Eğitimde Liderlik ve İnovasyon" başlığı altında yaratıcı, ilham verici yeni öğretme fikirlerini eğitimcilerle buluşturuyor.

Hayal gücünü harekete geçiren esnek araçlar ve öğrenci etkileşimini artıran yönetemler ile öğrenme sürecine liderlik edin.

Apple teknolojileri ile yaratıcı ve ilham verici yeni öğretme fikirleri edinerek uzaktan eğitimde daha etkileşimli dersler tasarlayabilmek için Eğitimin Dijital Yolculuğunda yerinizi alın!


Etkinliğe Katıl

KONUŞMACILAR

ATIL
ÇELİK

Apple Seçkin Eğitimcisi

HAKKI
ÖZKARAKAŞ

Apple Seçkin Eğitimcisi

NESLİHAN
ER AMUCE

Apple Profesyonel Öğrenim Uzman

NİHAN
ŞEHSUVAROĞLU

Apple Profesyonel Öğrenim Uzman

KURTULUŞ
TOPTAŞ

Apple Seçkin Eğitimcisi
Apple Profesyonel Öğrenim Uzmanı

SEZİN
FİNS

Apple Profesyonel Öğrenim Uzmanı

UĞUR
MERT

Apple Seçkin Eğitimcisi

PROGRAM

8 Haziran 2021

Saat: 20:00
Açılış / Pozitif Teknoloji

Burak Türkcan

Bu açılış oturumunda, Eğitimin Dijital Yolculuğuna kısaca göz atıp, Apple Yetkili Eğitim Uzmanı olan Pozitif Teknoloji ile tanışacağız.

youtube-icon

8 Haziran 2021

Saat: 20:10
Eğitimde Liderlik ve Inovasyon

Kurtuluş Toptaş
Neslihan Er Amuce
Nihan Şehsuvaroğlu
Sezin Fins

Bugün teknoloji, inovasyonun arkasındaki en önemli itici güçlerden biridir. Her zamankinden daha erişilebilir ve kullanılabilir olan teknoloji, insanların çalışma, öğrenme ve yaşama biçimlerinde olağanüstü fırsatlar yaratıyor.

Tüm dünyada bildiğimiz en yenilikçi okulların ortak bir özelliği var; güçlü liderlik. Bu okulların liderleri, tüm olanakları keşfetme ve öğrencilerin şu anki hayatları ve mezun olacakları gelecek arasındaki uçurumu kapatma konusunda büyük bir kararlılığa sahiptir.

Bu oturumda sizlerle Apple'ın okullardaki güçlü liderlerin vizyon oluşturma, inovasyon hedeflerini belirleme, değişimi sağlama ve sürdürülebilir stratejiler geliştirmesine yönelik altı temel odağından ipuçları paylaşacağız. Planlı, sürdürülebilir ve tüm okulu kapsayan bir değişim yaratabilmeniz için araçlar ve kaynaklar sunacağız.

youtube-icon

8 Haziran 2021

Saat: 21:20
Apple ile Artırılmış Gerçeklik - AR

Uğur MERT

Artık günümüzde sıra dışı şeylere pek şaşırmıyoruz. Kendimizi bir film setinin içerisinde hissteetiğimiz bugünlerde baktığımız ortamları sanal ve gerçeklik arasındaki o ince çizgiyle zenginleştirmeye ne dersiniz? Bu çalışmamızda Artırılmış Gerçeklik ve ilgili uygulamalarla derslerimizi ya da hazırladığımız içerikleri nasıl zenginleştirebileceğimizi gelin birlikte deneyelim. Hazır uygulamalar kullanmak yerine kendi hazırlayacağımız içeriklerle derslerimize yön verelim.

youtube-icon

9 Haziran 2021

Saat: 20:00
Açılış / Pozitif Teknoloji

Burak Türkcan

Bu açılış oturumunda, Eğitimin Dijital Yolculuğuna kısaca göz atıp, program akışına yer vereceğiz.

youtube-icon

9 Haziran 2021

Saat: 20:10
Yaratıcılık İçin "Herkes Kreatif İşler Yapabilir" Müfredatı iPad İle Animasyon

Hakkı Özkarakaş
Atıl Çelik

Keynote üzerinde dersiniz ile yada herhangi bir konu ile ilgili bir animasyon yaratmak son derece kolay ve eğlencelidir. İşleyeceğiniz konuda ifadenizi hareket yada bir çizimsel animasyon ile güçlendirebilir ve ilgi çekici hale getirebilirsiniz. Apple Pencil ile daha ince ve ayrıntılı çizimler yaparken sadece parmağınızı kullanarak da harika işler çıkarabilirsiniz. Bu animasyon çalışmasında kendi portremizi çizime aktarıyoruz ve bir ders kazanımını animasyonlarla hareketlendirip anlatıyoruz.

youtube-icon

9 Haziran 2021

Saat: 21:20
Apple Teacher Portfolio

Atıl Çelik,
Hakkı Özkarakaş
Kurtuluş Toptaş

Apple Teacher Portfolio, eğitimcilerin kendi hızlarında öğrenmelerine imkan veren profesyonel öğrenim platformu Apple Teacher Learning Center aracılığıyla kazanabilecekleri yeni bir takdir rozeti. Ücretsiz olarak sunulan bu özellik, eğitimcilerin ders planlama sürecinin her aşamasında Apple teknolojilerinden en iyi şekilde yararlanarak öğrencilerin daha önceki bilgilerini hatırlamalarına, bir konuyu daha derinlemesine araştırmalarına ve öğrendiklerini uygulamalarına yardımcı olmalarını sağlıyor.

Bu oturumda yeni Apple Teacher Portfolio’nun eğitimcilere sunduğu olanakları ve araçları paylaşacağız.

youtube-icon

Kayıt Formu

.

ETKİNLİĞE KAYDOL